Στο 55,47% βρισκόταν στις 29 του Δεκέμβρη η κάλυψη του πανελλαδικού πλάνου
Η μάχη συνεχίζεται με αισιοδοξία αλλά χωρίς επανάπαυση, καθώς υπολείπεται ακόμα αρκετός δρόμος ως το τέρμα της διαδρομής. Ο αρχικός σχεδιασμός βρίσκεται συνεχώς υπό έλεγχο για τη λήψη πρόσθετων μέτρων όπου χρειάζεται και αναθεωρείται αναλόγως της πορείας κάλυψης των πλάνων.
Μέχρι τις 29/12 στην πρώτη θέση παρέμενε η Κομματική Οργάνωση Αττικής με ποσοστό 71%, ακολουθούσε δεύτερη η ΚΟ Πειραιά με 66,68%, τρίτο το Αιγαίο με ποσοστό 58,62%, τέταρτη η Ανατολική Μακεδονία - Θράκη με 58,33%, πέμπτη η Κρήτη με 58,21%, στην έκτη θέση η Θεσσαλία με 57,45%, ακολουθεί η Αθήνα με 56,10% και κατά σειρά αμέσως μετά το Εξωτερικό με 54,50%, η Θεσσαλονίκη με 52,75%, η Πελοπόννησος με 51,23%, η Ανατολική Στερεά - Εύβοια με 50,56%, η Δυτική Μακεδονία με 44,94%, η Βορειοδυτική Ελλάδα με 44% και η Κεντρική Μακεδονία με 37,08%.
Από τις Νομαρχιακές Οργανώσεις ποσοστά κάλυψης μεγαλύτερα του πανελλαδικού είχαν κατά σειρά: Ρέθυμνο, Ηλεία, Αρκαδία, Ξάνθη, Δράμα, Λέσβος, Βοιωτία, Θεσπρωτία, Λάρισα, Μαγνησία, Ροδόπη, Ευρυτανία, Κως, Ικαρία, Ζάκυνθος, Χίος, Ηράκλειο, Εβρος, Χανιά.