Στο ΤΕΙ της Αθήνας περιόδευσε ο υποψήφιος βουλευτής του Κόμματος στη Β΄ Αθήνας
Συνάντησαν τους συμφοιτητές τους και το συμπέρασμα της περιοδείας ήταν ότι στους σπουδαστές των ΤΕΙ Αθήνας υπάρχει τάση καταδίκης του δικομματισμού και με την καθημερινή δουλιά μέχρι τις κάλπες της επόμενης βδομάδας αυτή η καταδίκη μπορεί να εκφραστεί με τη σοβαρή ενίσχυση των ψηφοδελτίων του ΚΚΕ, του μόνου κόμματος που επί της ουσίας αμφισβητεί και αντιπαλεύει την πολιτική που οι κυβερνήσεις των δύο κομμάτων (ΠΑΣΟΚ, ΝΔ) ακολουθούν εδώ και αρκετά χρόνια.
«Μας ξέρετε από τους αγώνες που μαζί δώσαμε όλο το προηγούμενο διάστημα και ξέρετε επίσης ότι και μετά τις εκλογές θα είμαστε πάλι εδώ» τόνιζε ο Κ. Μπορμπότης στις συζητήσεις που είχε με σπουδαστές του ΤΕΙ και υπογράμμισε ότι το άκυρο, το λευκό ή η αποχή από τις εκλογές είναι επιλογή που θα αποτελέσει το άλλοθι για τη συνέχιση της αντιλαϊκής πολιτικής που οι εκάστοτε κυβερνήσεις ακολουθούν.