Μ' ένα πλούσιο πρόγραμμα εκδηλώσεων αφιερωμένες στα 90χρονα της Μεγάλης Οχτωβριανής Σοσιαλιστικής Επανάστασης, οι ΚΟ του ΚΚΕ τιμούν αυτή την επέτειο. Τις επόμενες μέρες προγραμματίζονται οι παρακάτω εκδηλώσεις:
-- Από τη ΝΕ Εύβοιας του ΚΚΕ, στις 7 μ.μ., στο Θέατρο Παπαδημητρίου στη Χαλκίδα. Θα μιλήσει ο Γιώργος Μαρίνος, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Από την Αχτίδα ΑΕΙ - ΤΕΙ - Ερευνας της ΚΟΑ του ΚΚΕ, στις 6.30 μ.μ. στο «αμφιθέατρο 1» της Νομικής Σχολής Αθήνας. Θα μιλήσει η Ελένη Μηλιαρονικολάκη, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Από την ΚΟ Δικηγόρων της ΚΟΑ, στην αίθουσα εκδηλώσεων της ΚΟΑ (Θεμιστοκλέους & Πανεπιστημίου 2), στις 6.30 μ.μ. Θα μιλήσει ο Αντ. Αντανασιώτης, μέλος της ΕΠ της ΚΟΑ.
-- Από τη ΝΕ Καρδίτσας του ΚΚΕ και την Οργάνωση Καρδίτσας της ΚΝΕ, με θέμα «Σοσιαλισμός και Παιδεία» και με ομιλητή τον Ελισαίο Βαγενά, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, στις 6.30 μ.μ., στην αίθουσα της ΤΕΔΚ.
-- Στο Κιλκίς, στις 7 μ.μ., στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου. Θα μιλήσει ο Χρήστος Κόφφας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Από την Αχτίδα Χρηματοπιστωτικού της ΚΟΑ του ΚΚΕ, στην αίθουσα εκδηλώσεων της ΚΟΑ (Θεμιστοκλέους & Πανεπιστημίου 2) στις 5 μ.μ.