Καθολικά συμμετείχαν στις χτεσινές στάσεις εργασίας
Αποφασισμένοι να μην επιτρέψουν να προχωρήσουν τα σχέδια της εργοδοσίας για απολύσεις, ανατροπές στις εργασιακές σχέσεις και μείωση μισθών, δηλώνουν οι εργαζόμενοι της νηματουργίας «Βαρβαρέσος» στη Νάουσα. Χτες συμμετείχαν καθολικά στις 4ωρες στάσεις εργασίας που κήρυξε το Σωματείο τους και μαζί με το Εργατικό Κέντρο Νάουσας σχεδιάζουν κλιμάκωση του αγώνα. Παράλληλα αποφάσισαν να συμμετέχουν, μαζί με όλους τους εργάτες και τους απολυμένους του κλάδου, τους εποχικούς και τους εργαζόμενους των άλλων κλάδων, στην απεργία που κήρυξε το ΕΚ Νάουσας στις 10 του Φλεβάρη.