Από το Γενικό Επιτελείο Ναυτικού ανακοινώνεται ότι με πρόσκληση του υπουργείου Εθνικής Αμυνας καλούνται να καταταγούν από 17 Σεπτεμβρίου 2001 μέχρι 20 Σεπτεμβρίου 2001 στο ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ οι στρατεύσιμοι κλάσεως 2003, δηλαδή αυτοί που γεννήθηκαν το έτος 1982 και είναι γραμμένοι στα μητρώα αρρένων των Νομών Ηλείας, Αργολίδας, Κερκύρας, Κιλκίς, Πέλλης, Δράμας, Δωδεκανήσου, Καστοριάς, Κορίνθου και Λευκάδας.
Με την ίδια πρόσκληση καλούνται και οι στρατεύσιμοι κλάσεως 2002 και παλαιοτέρων, απ' όλη την Ελλάδα, που είχαν αναβολή σπουδών και οι λόγοι αναβολής τους έπαυσαν να υπάρχουν από 11 Μάη 2001 μέχρι και 30 Ιούνη 2001.
Περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ζητήσουν από τα κατά τόπους στρατολογικά γραφεία.