Στέλνοντας μήνυμα καταδίκης του νέου ιμπεριαλιστικού πολέμου στην Ουκρανία και σημειώνοντας ότι το νόημα της 8ης Μάρτη εξακολουθεί να εμπνέει και σήμερα, για την οργάνωση και πάλη των εργαζόμενων γυναικών σε όλο τον κόσμο και στη χώρα μας, γιορτάστηκε αγωνιστικά και στην Πάτρα η Παγκόσμια Μέρα της εργαζόμενης Γυναίκας. Στη συγκέντρωση και μαχητική πορεία που οργάνωσαν ο Σύλλογος Δημοκρατικών Γυναικών (μέλος της ΟΓΕ) και το Εργατικό Κέντρο, το «παρών» έδωσαν εργαζόμενες, πολλές μαζί με τα παιδιά τους, άνεργες, συνταξιούχες, φοιτήτριες, νοικοκυρές, αλλά και πλήθος συνδικαλιστών και εργαζομένων από πολλούς χώρους δουλειάς της πόλης. Μαζί τους βρέθηκε και πολυμελής αντιπροσωπεία της...