Με μια σεμνή τελετή χτες, στο Μουσείο Εθνικής Αντίστασης στην Ηλιούπολη, σε κλίμα συγκίνησης σύντροφοι, φίλοι, η οικογένειά της, συναγωνιστές της και συγκρατούμενές της από τις φυλακές Αβέρωφ αποχαιρέτησαν την συντρόφισσα Ελένη Βούλγαρη - Γκολέμα. Παρευρέθηκαν αντιπροσωπείες της ΚΕ του ΚΚΕ με επικεφαλής τον ΓΓ της ΚΕ, Δημήτρη Κουτσούμπα, και του ΚΣ της ΚΝΕ. Επίσης, ο πρόεδρος της ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ Γιώργος Κατημερτζής, ο δήμαρχος Ηλιούπολης Γιώργος Χατζηδάκης και ο σκηνοθέτης Παντελής Βούλγαρης, ο οποίος αποτύπωσε τη ζωή της Ελένης και του συντρόφου της, Μπάμπη, στη θρυλική ταινία «Πέτρινα Χρόνια». Μια ζωή γεμάτη αγώνες και θυσίες Εκ μέρους της ΚΕ του ΚΚΕ μίλησε ο Θέμης Γκιώνης, μέλος του ΠΓ, ο...