Την αντίθεσή του στις προθέσεις της κυβέρνησης να κατεδαφίσει το συγκρότημα των προσφυγικών πολυκατοικιών στη Λ. Αλεξάνδρας, εκφράζει ο Σύλλογος Ιδιοκτητών των διαμερισμάτων. Σε σχετική ανακοίνωσή του, επαναφέρει τις προτάσεις του για ήπια ανάπλαση της γειτονιάς και αξιοποίηση των μεγάλης έκτασης υπαρχόντων ελεύθερων χώρων, έκτασης 10 στρεμμάτων. Δηλαδή, διευκρινίζει ο Σύλλογος Ιδιοκτητών, «χώρους πρασίνου, αναψυχής, υπαίθριους χώρους πολλαπλών χρήσεων, ακόμη και υπόγειο πάρκιν αν αυτό κριθεί απολύτως αναγκαίο, χωρίς να κατεδαφιστούν τα κτίρια. Ενας συνδυασμός παραδοσιακής οικιστικής χρήσης, διατήρησης της ιστορικής - αρχιτεκτονικής μνήμης και αναψυχής». Ο Σύλλογος Ιδιοκτητών ασκεί κριτική...