Διήμερη περιοδεία στην Κεφαλονιά θα πραγματοποιήσει αύριο Τετάρτη και μεθαύριο Πέμπτη ο βουλευτής του ΚΚΕ Νίκος Παπαναστάσης, συμμετέχοντας σε εκδηλώσεις που ετοιμάζει η Τομεακή Επιτροπή του Κόμματος.
Αύριο στις 8.30 μ.μ., ο Νίκος Παπαναστάσης θα μιλήσει σε συγκέντρωση στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Ληξουρίου, με θέμα «Οι θέσεις του ΚΚΕ για τις ιχθυοκαλλιέργειες και τα άλλα προβλήματα του λαού».
Μεθαύριο πρωί ο βουλευτής του ΚΚΕ θα επισκεφθεί την Πυροσβεστική Υπηρεσία Αργοστολίου, όπου θα έχει συνάντηση με τη διοίκηση και στη συνέχεια θα μιλήσει στο προσωπικό. Στις 8 μ.μ., ο Νίκος Παπαναστάσης θα μιλήσει σε σύσκεψη μαζικών λαϊκών φορέων στο Δημοτικό Θέατρο Αργοστολίου, με θέμα «Τα προβλήματα του λαού της Κεφαλονιάς και ιδιαίτερα για τις ιχθυοκαλλιέργειες και τον τουρισμό».