Εκδήλωση για την παρουσίαση της Ερώτησης που κατέθεσε η Κοινοβουλευτική Ομάδα του ΚΚΕ, με θέμα «Μέτρα της κυβέρνησης για την επικείμενη αντιπυρική περίοδο», διοργανώνει την Πέμπτη 25/4 (7.30 μ.μ.), στον Πολυχώρο της Ιχθυόσκαλας στην Πάτρα, η ΤΕ Αχαΐας του ΚΚΕ. Θα μιλήσει ο Μιχάλης Αναστασίου, μέλος του ΓΠ Δυτικής Ελλάδας του ΚΚΕ και αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας του δήμου Πατρέων.
Παρεμβάσεις θα κάνουν οι: Κώστας Πελετίδης, δήμαρχος Πατρέων. Βάνα Πατρινού, υποψήφια ευρωβουλευτής του ΚΚΕ. Διονύσης Κλάδης, πρόεδρος της ΔΕΥΑΠ, μέλος του ΓΠ Δυτικής Ελλάδας του ΚΚΕ. Βασίλης Φερτάκης, ανθυποπυραγός, πρόεδρος της Ενωσης Πυροσβεστών Δυτικής Ελλάδας και Νήσων Ζακύνθου, Κεφαλονιάς και Ιθάκης. Χριστίνα Παναγογιαννοπούλου, μέλος της διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Πάτρας και περιφερειακή σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας με τη «Λαϊκή Συσπείρωση».