Το όνομα του δικαστή Κωνσταντίνου Γκανιάτσου, προέδρου του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών, θα μείνει στην Ιστορία. Με μια πρωτοφανή απόφαση προχθές 30/4 έκρινε παράνομη τη χτεσινή Πρωτομαγιάτικη απεργία της Ενωσης Ιπταμένων Συνοδών και Φροντιστών και προχωρώντας ακόμα πιο πέρα απαγόρευσε ακόμα και τη συμμετοχή στην απεργία της ΓΣΕΕ. Να τη χαίρονται τη δήθεν ανεξάρτητη Δικαιοσύνη, όλοι εκείνοι που την έχουν κάνει σημαία και την επικαλούνται κάθε δυο και τρις, πίνοντας νερό στο όνομά της. Απέδειξε για μία ακόμα φορά και με περίτρανο τρόπο ποιων τα συμφέροντα εξυπηρετεί και σίγουρα όχι των εργαζομένων.