Στα πλαίσια της Πολιτικής Εξόρμησης του Κόμματος, οι ΚΟ σε όλη τη χώρα υλοποιούν ένα πλούσιο πρόγραμμα δράσης. Πιο συγκεκριμένα, για τις επόμενες μέρες:
- Αύριο Κυριακή 5/10, στις 6 μ.μ., στο Δημαρχείο Μπραχαμίου σε εκδήλωση - παρουσίαση του βιβλίου «Μακρόνησος - Ιστορικός τόπος», θα μιλήσει ο Δημήτρης Γόντικας, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, ενώ θα προλογίσει ο Παναγιώτης Μακρής, επίτιμος δήμαρχος Καισαριανής και Μακρονησιώτης.
- Η βουλευτής του ΚΚΕ Λιάνα Κανέλλη τη Δευτέρα, 6/10, στις 5.45 π.μ. θα περιοδεύσει και θα μιλήσει στους εργάτες του Δήμου Γαλατσίου.
- Την Τρίτη 7/10, στις 12 το μεσημέρι, ο Γιώργος Πέρρος, μέλος του Γραφείου της ΕΠ της ΚΟΑ, θα περιοδεύσει στα τσαγκαράδικα Ταύρου - Μοσχάτου.
- Την Τρίτη, 7/10, ο Στέλλιος Λάμπρου, μέλος της ΚΕΟΕ και του Γραφείου της ΕΠ της ΚΟΑ του ΚΚΕ, θα περιοδεύσει στις 9 π.μ. στη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού.
- Την Τετάρτη, 8/10, ο Μήτσος Αρβανιτάκης, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, θα περιοδεύσει στο εργοστάσιο του ΗΣΑΠ στον Πειραιά, στις 9 π.μ.
- Την Πέμπτη, 9/10, ο Σήφης Κωτσαντής, μέλος της Γραμματείας της ΚΕ του ΚΚΕ, θα μιλήσει στις 7 μ.μ. σε πολιτική συγκέντρωση στο Πνευματικό Κέντρο της Νέας Χαλκηδόνας.
Την Τρίτη 7 Οκτώβρη
Την Τετάρτη 8 Οκτώβρη
- Συγκέντρωση - συζήτηση με θέμα τις πολιτικές εξελίξεις και τις επικείμενες εκλογές, διοργανώνει τη Δευτέρα 6 Οκτώβρη η Αχτίδα Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης του ΚΚΕ. Θα γίνει στις 6.30μμ στην ταβέρνα «Χαρά». Θα μιλήσει ο Γραμματέας της Αχτίδας Γ. Τεμεκενίδης.
Αύριο, Κυριακή, 5 - 10 - 2003:
- Στις 7:30 μ.μ., στο Βαλτινό, με ομιλητή τον Αχ. Κανταρτζή, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ και Γραμματέα της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του Κόμματος.
- Στις 6:30 μ.μ., στο Γλύνος, με ομιλητή τον Γ. Πατάκη, ευρωβουλευτή του ΚΚΕ.
- Στις 8 μ.μ., στα Σερβωτά, με ομιλητή τον Γ. Πατάκη.
- Τη Δευτέρα 6/10, στο Λόγγο Αιγίου θα περιοδεύσει κλιμάκιο της ΝΕ.
- Σήμερα Σάββατο 4/10, στη Μανωλάδα στις 7.30 μ.μ. θα περιοδεύσει κλιμάκιο της ΝΕ.