Κάλεσμα στους μουσικούς να συμμετέχουν στην απεργία της 24/2 και στη συγκέντρωση του ΠΑΜΕ στην Ομόνοια απευθύνει το ΔΣ του Πανελληνίου Μουσικού Συλλόγου, τονίζοντας πως «ο μόνος δρόμος για ν' αποκρούσουμε την αντεργατική επίθεση είναι μαζί με το ΠΑΜΕ και τα ταξικά συνδικάτα».
Στην ανακοίνωση - κάλεσμα αναφέρεται ότι οι εξαγγελίες της κυβέρνησης για το επάγγελμα του μουσικού που έχει χτυπηθεί ήδη από την ανεργία και την υποαπασχόληση αποτελούν χαριστική βολή. «Απαραίτητη όσο ποτέ η συσπείρωση όλων των μουσικών γύρω από το κλαδικό σωματείο μας. Να πάρουμε την υπόθεση του αγώνα στα χέρια μας. Να γυρίσουμε την πλάτη μας στη συμβιβασμένη ηγεσία της ΓΣΕΕ. Ποτέ πια ΠΑΣΟΚ και ΝΔ...» και καλεί σε πάλη με αιτήματα αντίστοιχα των σύγχρονων αναγκών.