Στόχος θρασύδειλων έγιναν προχτές το βράδυ τα γραφεία της ΚΟ Καλλιθέας του ΚΚΕ, στη Θησέως. Χτες το πρωί μέλη του Κόμματος βρήκαν στο μπαλκόνι του πρώτου ορόφου, όπου στεγάζονται τα γραφεία, τα υπολείμματα βόμβας μολότοφ και μικρή ζημιά που προκάλεσε στους εξωτερικούς τοίχους. Τα γραφεία θα είχαν ίσως παραδοθεί στις φλόγες αν οι γνωστοί - άγνωστοι έβρισκαν το στόχο τους και η μολότοφ έσπαγε το τζάμι της μπαλκονόπορτας και εκρήγνυτο στο εσωτερικό των γραφείων.