Τρίτη 13 Φλεβάρη 2001
Σελίδα 39
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΟΚ 1-1
Τα μοιράστηκαν όλα

Μια από τα ίδια άλλη μια φορά στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, καθώς Πανιώνιος και ΠΑΟΚ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, οι Νεοσμυρνιώτες χρειάστηκαν μόλις δύο λεπτά πίεσης, προκειμένου να κλείσουν στα καρέ τους τους αντιπάλους τους και να ισοφαρίσουν στην εκπνοή του αγώνα, όπως ακριβώς στο παιχνίδι του πρώτου γύρου.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που πέρασε μπροστά στο σκορ, όταν στο 24' ο Οκκάς «κρέμασε» τον Πουρλιοτόπουλο και με τη βοήθεια του ανέμου η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Παρά το γκολ οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να πάρουν πρωτοβουλίες και να απειλήσουν τους αντιπάλους τους μέχρι τη λήξη του α` μέρους.

Στην επανάληψη το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο με τον ΠΑΟΚ να χάνει αξιόλογες ευκαιρίες. Και ενώ όλοι περίμεναν το τέλος της συνάντησης, οι παίκτες του Μάρτι Κουούζελα, βγήκαν στην αντεπίθεση και κατόρθωσαν να πάρουν την ισοπαλία, όταν ο Ευθυμιάδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Ναλιτζής αντίκρισε λανθασμένα την κόκκινη κάρτα για χτύπημα στον Κατσιαρό εκτός φάσης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Πουρλιοτόπουλος, Κλάεβιτς, Ρόμπερτς, Γκώνιας, Νάγκμπε (53' Σακελλαρίδης), Χασιώτης, Ευθυμιάδης, Πρεζέ (90+ Γόγολος), Κατσιαρός, Ιωάννου (68' Μπενκουάρ), Λέραντ

ΠΑΟΚ: Τοχούρογλου, Αμπονσά, Ουντέζε, Εγκωμίτης, Κουλακιώτης, Κατσιαμπής, Τετράτζε (46' Μπράτιτς), Κωνσταντινίδης, Καφές, Φρούσος (67' Σπάσιτς), Οκκάς (88' Ναλιτζής).