Το ψηφοδέλτιο στο Δήμο Περιστερίου παρουσίασε η «Λαϊκή Συσπείρωση» σε συγκέντρωση που διοργάνωσε την Τρίτη στο θέατρο Νέου Δημαρχείου. Την παρουσίαση έκανε ο Γρηγόρης Τιμπλαλέξης, υποψήφιος δήμαρχος Περιστερίου, ο οποίος κάλεσε σε ενίσχυση των ψηφοδελτίων του ΚΚΕ και στις τοπικές εκλογές και στις ευρωεκλογές. Μεταξύ άλλων, ο Γρ. Τιμπλαλέξης τόνισε: «Οι υποψήφιοί μας είναι εργάτες, συνταξιούχοι, επιστήμονες, εκπαιδευτικοί, μικρομεσαίοι ΕΒΕ, νεολαίοι, άνεργοι. Δεν είναι άνθρωποι της βιτρίνας και των σαλονιών. Είναι αγωνιστές πρωτοπόροι, βγαλμένοι από την εργατούπολη του Περιστερίου. Θα τους βρείτε στις φάμπρικες, στα σχολεία, στη Λαϊκή Επιτροπή Αγώνα, να βάζουν πλάτη στην οργάνωση της άμυνας...