Με νέα τρακτέρ, αλλά και πλήθος κόσμου, ενισχύθηκε, χτες, το μπλόκο των Τεμπών, ενώ την Κυριακή θα γίνει σύσκεψη εκπροσώπων της Τοπικής Αυτοδιοίκησης και των άλλων μαζικών φορέων της Θεσσαλίας |
Την ίδια στιγμή δυναμώνει η συμπαράσταση και η αλληλεγγύη της εργατικής τάξης, της νεολαίας, των γυναικών, των επαγγελματοβιοτεχνών και εμπόρων προς τους αγωνιζόμενους αγρότες. Δεκάδες εργατικά σωματεία και οργανώσεις, φοιτητικοί σύλλογοι εκφράζουν με ανακοινώσεις τους συμπαράταξη με τους αγωνιζόμενους αγρότες. Εκφράζουν την αλληλεγγύη τους στα δίκαια αιτήματα της μικρομεσαίας αγροτιάς, στον αγώνα ενάντια στις συνέπειες της αντιαγροτικής πολιτικής της κυβέρνησης και της Ευρωπαϊκής Ενωσης.