Εντατικά προετοιμάζεται η συγκέντρωση - συζήτηση για τα δικαιώματα των γυναικών, που διοργανώνει η ΚΟΑ του ΚΚΕ, μεθαύριο, Δευτέρα, στις 7 το απόγευμα, στο θέατρο «Ακροπόλ», με ομιλήτρια την ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Αλέκα Παπαρήγα. Μια προετοιμασία που συνδυάζεται με περιοδείες σε μεγάλους και μικρότερους χώρους δουλιάς (φωτό), με μια γενικότερη και πολύμορφη εξόρμηση γνωριμίας με τις θέσεις του ΚΚΕ, συζήτησης και διαλόγου, αλλά κυρίως καλέσματος αγώνα και δράσης