Χτεσινή είναι η διπλανή φωτογραφία. Από την ατέλειωτη ουρά των νέων κυρίως ανθρώπων, που περίμεναν υπομονετικά έξω από την κεντρική υπηρεσία του ΟΤΕ στην Αθήνα, στην 3η Σεπτεμβρίου. Το «διακύβευμα» είναι μερικές εκατοντάδες θέσεις 3ωρης απασχόλησης, για 8 μήνες. Απ' αυτές, που δεν... απορυθμίζουν τις εργασιακές σχέσεις, σύμφωνα με τον Κ. Σημίτη. Την ίδια στιγμή, ο ΟΤΕ απολύει 400 τηλεφωνήτριες με 8 και 10 χρόνια υπηρεσία, γιατί αποκτούν το δικαίωμα της μονιμοποίησής τους!