Δήλωση βουλευτών του ΚΚΕ
Δεν παρέστησαν χτες το βράδυ σε εκδήλωση βράβευσης βουλευτών που εκλέχτηκαν στη Λάρισα, από το 1974 μέχρι σήμερα, την οποία διοργάνωσε η Τοπική Ενωση Δήμων και Κοινοτήτων, οι βουλευτές του ΚΚΕ Αντ. Σκυλλάκος και Τ. Τσιόγκας και ο Γ. Πατάκης που έχει διατελέσει βουλευτής Ν. Λάρισας. «Εχουμε τη γνώμη - επισημαίνουν σε σχετική επιστολή τους - ότι η αξιολόγηση του έργου και της προσφοράς των βουλευτών, καθώς και όλων των αιρετών που ασχολούνται με τα κοινά δεν είναι θέμα δημόσιας επιβράβευσης, αλλά κρίνεται από το λαό και, βεβαίως, την ιστορία. Με τις σκέψεις αυτές σας ενημερώνουμε ότι δε θα πάρουμε μέρος στην εκδήλωση».