Συνεχίζονται και σήμερα οι εξορμήσεις και οι περιοδείες ενόψει των δημοτικών και νομαρχιακών εκλογών. Συγκεκριμένα, σήμερα, Παρασκευή 31 Μάρτη:
- Η Ελπίδα Παντελάκη, υποψήφια δήμαρχος Πειραιά, θα επισκεφτεί στις 9.30 π.μ. το 11ο Γυμνάσιο Πειραιά κι αμέσως μετά το συγκρότημα σχολείων Καλλιπόλεως. Στις 5 μ.μ., το 5ο ΤΕΕ (ΣΚΥΠ), και στη συνέχεια το ΙΕΚ (ΣΚΥΠ) και τα Νυχτερινά σχολεία της Αφεντούλη.
- Ο Σπύρος Χαλβατζής, υποψήφιος δήμαρχος Αθήνας, θα περιοδεύσει στις 6.30 μ.μ., στα μαγαζιά των οδών Σεπολίων - Δυρραχίου - Αυλώνος και στις 8 μ.μ. θα έχει συζήτηση με τους κατοίκους της περιοχής στο καφενείο της οδού Αυλώνος 90.