Πολιτικές εκδηλώσεις του ΚΚΕ
- Οι ΚΟ Μεσογείων - Σταυρού - Παραλίας πραγματοποιούν δημόσιο ανοιχτό απολογισμό της δράσης του βουλευτή Αττικής του ΚΚΕ Δήμου Κουμπούρησήμερα Κυριακή στις 10.30 π.μ. στο Δημαρχείο Παλλήνης.
- Η ΚΟΒ Σαλαμίνας, με την ευκαιρία των 77 χρόνων από την ίδρυση του ΚΚΕ, θα τιμήσει τους βετεράνους - μέλη της ΚΟΒ σε ειδική εκδήλωση που θα γίνει σήμερα Κυριακή στις 11 π.μ. στα γραφεία της (παραλία Σαλαμίνας, απέναντι από την Πλατεία Ηρώων).
- Η ΚΟΒ Καλαμαριάς πραγματοποιεί εκδήλωση προς τιμήν των 77 χρόνων από την ίδρυση του ΚΚΕ σήμερα Κυριακή στις 9 μ.μ. στον "Θεσσαλονικιό" (16ο χιλιόμετρο Θεσσαλονίκης - Περαίας).