γλύπτης
«Η έκθεση αυτή έχει, για μένα, μια ιδιαίτερη σημασία εκτός από το σπουδαίο λόγο που γίνεται για τα 90 χρόνια του ΚΚΕ. Με γυρνάει χρόνια πίσω, τότε, που μαζικά οι καλλιτέχνες κάθε ηλικίας θεωρούσαν τιμή και χρέος, να ανταποκρίνονται σε τέτοιου είδους καλέσματα. Κατέθεταν με καμάρι την παρουσία τους στην προσπάθεια για καλύτερη ζωή για όλους. Πιστεύω πως και με τούτη την έκθεση δείχνουν ότι ο αγώνας συνεχίζεται και καμιά δύναμη δεν μπορεί να τους σταματήσει να μιλούν ελεύθερα».