Για τη Μόσχα αναχωρεί σήμερα Παρασκευή αντιπροσωπεία του ΚΚΕ για να πάρει μέρος στις εργασίες του 15ου Συνεδρίου του Κομμουνιστικού Κόμματος Ρωσικής Ομοσπονδίας (ΚΚΡΟ), που θα πραγματοποιηθεί το Σαββατοκύριακο στη Μόσχα. Στην αντιπροσωπεία συμμετέχουν ο Ελισαίος Βαγενάς, μέλος της ΚΕ και υπεύθυνος του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων της ΚΕ και ο Γιώργος Μαγγανάς, συνεργάτης της Ιδεολογικής Επιτροπής της ΚΕ του ΚΚΕ.
Το απόγευμα της Κυριακής, 24/2 η αντιπροσωπεία του ΚΚΕ θα λάβει μέρος στις εργασίες της Ομάδας Εργασίας για την προπαρασκευή της 15ης Διεθνούς Συνάντησης των Κομμουνιστικών κι Εργατικών Κομμάτων, ενώ τη Δευτέρα στις εργασίες «στρογγυλού τραπεζιού», που διοργανώνει το ΚΚΡΟ με θέμα: «Ο σοσιαλισμός για τον οποίο αγωνιζόμαστε».