Την Κυριακή 22 Γενάρη στις 6.30 μ.μ., στο Πολιτιστικό Κέντρο του δήμου Αθηναίων στην Γκράβα (Ταϋγέτου 60), η Τομεακή Οργάνωση Α' Αθήνας του ΚΚΕ και η Τομεακή Οργάνωση Α' Αθήνας της ΚΝΕ διοργανώνουν εκδήλωση με θέμα «Μετανάστες δεύτερης γενιάς: Δύο πατρίδες... ίδια προβλήματα, ίδια όνειρα και ανάγκες. Με το ΚΚΕ, ενάντια στις πολύμορφες διακρίσεις και εμπόδια, στον κοινό αγώνα Ελλήνων και μεταναστών για τη ζωή που μας αξίζει». Θα μιλήσει η Κατερίνα Γεράκη, υπεύθυνη της Διατμηματικής Επιτροπής της ΚΕ του ΚΚΕ για τους Πρόσφυγες και Μετανάστες, και θα ακολουθήσουν θεματικές παρεμβάσεις.