Στα πλαίσια του Μήνα της Ειρήνης Μάη, η Επιτροπή Ειρήνης Κοκκινιάς διοργανώνει τριήμερες εκδηλώσεις αφιερωμένες στον παλαιστινιακό λαό:
Στις 17/5, τουρνουά πινγκ πονγκ με συνδιοργανωτή τον ΑΦΜΟ «ΑΦΟΑΝ» στα γραφεία του Ομίλου (Βουλγαροκτόνου 103, Ανω Νεάπολη) με ώρα έναρξης τις 17.30.
Στις 18/5, στην πλατεία Αγ. Νικολάου, τουρνουά σκακιού με συνδιοργανωτή τον ΟΦΟΝ, με ώρα έναρξης τις 17.30. Επίσης, σε συνεργασία με το Σύλλογο Γυναικών Νίκαιας, ζωγραφική για παιδιά, ομιλία από την αντιπρόεδρο της Γραμματείας της ΕΕΔΥΕ Βέρα Νικολαΐδου, χαιρετισμό από μέλος της Επιτροπής Ειρήνης Κοκκινιάς, προβολή ταινίας από την Παλαιστινιακή Κοινότητα, παλαιστινιακό παιδικό χορευτικό συγκρότημα και απονομές επάθλων στους νικητές των τουρνουά.