Ημερίδα με θέμα "Ολυμπιακοί Αγώνες και οι επιπτώσεις τους στην Αθήνα", διοργανώνει ο "Σύλλογος Διπλωματούχων Αρχιτεκτόνων" (ΣΑΔΑΣ) αύριο στην αίθουσα τελετών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου (Πατησίων, κτίριο Αρχιτεκτόνων - 1ος όροφος). Στην ημερίδα έχουν κληθεί να συμμετάσχουν η Επιτροπή Διεκδίκησης Ολυμπιακών Αγώνων, ο Δήμος Αθηναίων, το ΤΕΕ, η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, η Πρωτοβουλία Πολιτών ενάντια στη διεξαγωγή των Ολυμπιακών Αγώνων του 2004 στην Αθήνα και άλλοι αρμόδιοι φορείς. Η ημερίδα θα ξεκινήσει στις 10 το πρωί και θα ολοκληρωθεί στις 8.30 το βράδυ, ενώ οι εργασίες της θα διακοπούν για δύο ώρες το μεσημέρι, από τις 2 έως τις 4.