Το Συμβούλιο Πόλης Αθήνας της ΚΝΕ καταγγέλλει την άνανδρη επίθεση με λοστό από φασιστοειδή ενάντια σε μέλη της ΚΝΕ, της Τομεακής Οργάνωσης 2ου - 7ου Διαμερίσματος, που έκαναν αφισοκόλληση στους Αμπελόκηπους για το 25ο Φεστιβάλ ΚΝΕ - Οδηγητή. "Η ορμητική ανάπτυξη της Οργάνωσής μας, και η συνεχής παρέμβαση και δράση στους νεολαιίστικους χώρους - και ειδικότερα στην περιοχή των Αμπελοκήπων που τα φασιστοειδή θεωρούν "ορμητήριό" τους - έχει ενοχλήσει τους κύκλους αυτούς καθώς και τους κρατικούς και παρακρατικούς μηχανισμούς. Τους υπενθυμίζουμε ότι "σε ΚΚΕ και ΚΝΕ δεν πιάνουν απειλές". "Επιχειρήσεις" τέτοιου είδους όχι μόνο δεν τρομοκρατούν τους Κνίτες, αλλά τους χαλυβδώνουν ακόμα περισσότερο και τους δίνουν νέα ορμή για ακόμα μεγαλύτερους αγώνες. Το 25ο Φεστιβάλ θα έχει φέτος ακόμα μεγαλύτερη επιτυχία, όπως ήδη αποδεικνύουν οι εκατοντάδες προφεστιβαλικές εκδηλώσεις της Οργάνωσής μας σε όλη την Ελλάδα", καταλήγει το Συμβούλιο Πόλης Αθήνας.