Η Επιτροπή Ειρήνης Καλλιθέας, διοργανώνει την Πέμπτη 14 Ιούνη, στις 7.30 μ.μ., στο δημαρχείο της πόλης, εκδήλωση με θέμα «Οι εξελίξεις στα Βαλκάνια μετά την επίσκεψη Μπους». Θα μιλήσουν ο Α. Κακαράς, αντιπλοίαρχος ε.α. και η Αννα Μπαλή, δημοσιογράφος.
Η Επιτροπή Ειρήνης Γούβας και οι σύλλογοι της περιοχής διοργανώνουν την Κυριακή 17 Ιούνη στις 7 μ.μ. στην πλατεία Πλυτά, εκδήλωση με θέμα «Ειρήνη και Παιδεία». Θα μιλήσει ο Α. Φραγκέας, μέλος της Γραμματείας της ΕΕΔΥΕ.