Πριν ένα χρόνο, ο τόπος είχε παραλύσει από την αγωνία, καθώς το μέγα και αναπάντητο, τότε, ερώτημα ήταν: Ο κ. Ανδριανός, ο κ. Αγγέλου, η κυρία Τρέμη, το είχαν δει ή δεν το είχαν δει το βίντεο του Ζαχόπουλου με την κυρία Τσέκου;...
*
Ενα χρόνο μετά, το μέγα ερώτημα που η απάντησή του αναμένεται με κομμένη την ανάσα από το πανελλήνιο είναι τούτο: Ο κ. Παπακωνσταντίνου, ο εκπρόσωπος Τύπου του ΠΑΣΟΚ και στενός συνεργάτης του κ. Παπανδρέου, το είδε ή δεν το είδε το βίντεο με τον «πεντακαθαρίδη» να εκβιάζει τον εργολάβο μέσω του μπουζουκομαγαζάτορα, που είχε στη δούλεψή του την «Αζέλ», η οποία είναι γνωστή του Ψωμιάδη, ο οποίος είναι φίλος του Καραμανλή και που αυτοί οι δυο - Ψωμιάδης και Καραμανλής - είναι δυο «αετοί» (κατά δήλωση του Ζορονομάρχη)...
*
Τα πράγματα είναι προφανή: Η χώρα, που κάποτε περιγραφόταν και σαν «καφενείο η Ελλάς», έχει πλέον αναβαθμιστεί σε «βιντεοκλάμπ η Ελλάς»...