Στη μάχη της κλιμάκωσης του αγώνα των εργαζομένων, με στόχο τη διεκδίκηση και υπογραφή Συλλογικών Συμβάσεων Εργασίας, που να ανταποκρίνονται στις σύγχρονες και πραγματικές τους ανάγκες μπαίνουν με τη σειρά τους και άλλα ταξικά σωματεία που οργανώνουν γενικές συνελεύσεις, συζητήσεις μέσα στους τόπους δουλειάς και στις γειτονιές, ώστε η μάχη για την υπογραφή των ΣΣΕ να αγκαλιάζει συνεχώς όλο και περισσότερους εργαζόμενους.
Ετσι, ο Σύνδεσμος Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ανωνύμων Εταιρειών και Γραφείων Αθήνας καλεί τους εργαζόμενους του κλάδου σε γενική συνέλευση σήμερα, Τετάρτη 18 Μάη, στις 6 το απόγευμα, στο Εργατικό Κέντρο Αθήνας, προκειμένου να συζητήσουν το σχέδιο Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας για το 2011.
Ο Σύλλογος Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας καλεί σε γενική συνέλευση την Κυριακή 22 Μάη, στις 10 το πρωί, στα γραφεία του συλλόγου (Αγ. Φιλοθέης 5Β, πλ. Μητροπόλεως), με θέμα το σχέδιο ΣΣΕ για το 2011.