- Ο Δήμος Κουμπούρης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, θα πραγματοποιήσει τις παρακάτω περιοδείες:
Συνεχίζει την πολιτική της εξόρμηση η ΝΕ Λέσβου του ΚΚΕ. Ετσι:
-- Σήμερα Σάββατο, 1 του Ιούνη, στις 9 το βράδυ, στην πλατεία της Κάπης, θα μιλήσει η Ελένη Βουλβούλη - Αντώνα, μέλος της ΝΕ Λέσβου, για τις πολιτικές εξελίξεις και τις θέσεις του ΚΚΕ.
-- Αύριο Κυριακή, 2 του Ιούνη, στις 9 το βράδυ, θα μιλήσει για τις πολιτικές εξελίξεις και τις θέσεις του ΚΚΕ, στην πλατεία της Αγ. Παρασκευής, ο Θωμάς Τσαγκαρέλλης.
-- Τη Δευτέρα, 3 του Ιούνη, στις 8 το βράδυ, στο Πολύκεντρο της Σκοπέλου θα μιλήσει ο Στρατής Καραγεωργίου, με θέμα «Οι θέσεις του ΚΚΕ για την Τοπική Αυτοδιοίκηση».
-- Την Τρίτη, 4 του Ιούνη, στις 8.30 το βράδυ, στο Πολύκεντρο του Πλωμαρίου θα μιλήσει σε συγκέντρωση εργαζομένων ο Δημήτρης Σιαμέτης, για τις θέσεις του ΚΚΕ σχετικά με το Ασφαλιστικό.
-- Σήμερα Σάββατο, στις 9 μ.μ., στο Βλαχογιάννι Λάρισας ο Γ. Πατάκης θα μιλήσει σε συγκέντρωση για τις εξελίξεις στην καπνοκαλλιέργεια και τις θέσεις του ΚΚΕ.
-- Αύριο, Κυριακή η Αχτιδική Επιτροπή Φαρσάλων του ΚΚΕ διοργανώνει εκδήλωση στο Μ. Ευύδριο, στις 11.30 το πρωί με θέμα «Οι θέσεις του ΚΚΕ για τη βαμβακοκαλλιέργεια». Θα μιλήσει ο Γ. Πατάκης.
- Σε συγκέντρωση στο Δημοτικό Θέατρο Πολίχνης θα μιλήσει τη Δευτέρα 3 Ιούνη, ο βουλευτής του ΚΚΕ Γιώργος Χουρμουζιάδης. Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 7.30μμ και γίνεται στο πλαίσιο της δίμηνης πολιτικής εξόρμησης της Κομματικής Οργάνωσης Θεσσαλονίκης του ΚΚΕ.
- Η ΚΟΒ Κολιάτσου του ΚΚΕ καλεί στη σύσκεψη που διοργανώνει την Πέμπτη, 6/6, στις 7μ.μ., στα γραφεία της Πατησίων 280, με θέμα τις δημοτικές και νομαρχιακές εκλογές.
- Η ΚΟΒ Αχαρνών του ΚΚΕ καλεί στη σύσκεψη για τις δημοτικές και νομαρχιακές εκλογές, την Παρασκευή, 7/6, στις 7μ.μ., στα γραφεία της Αχαρνών 146.