Στη συγκέντρωση παραβρέθηκαν: Αντιπροσωπείες του Παραρτήματος Υμηττού - Ηλιούπολης του Συνδικάτου Οικοδόμων, του Συλλόγου Γυναικών Ηλιούπολης, της ΠΕΑΕΑ Ηλιούπολης, της Επιτροπής Ειρήνης, του Σωματείου Εργαζομένων στο Δήμο, του Παραρτήματος του Συλλόγου Φίλων και Απογόνων Εθνικής Αντίστασης, του Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίου Κωνσταντίνου, της Πανελλήνιας Ενωσης Δημοσιογράφων Εθνικής Αντίστασης.
Ακόμα, ο Δ. Καλτσώνης, μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής της «Δημοκρατικής Συσπείρωσης», ο Μ. Σοφικίτης, πρόεδρος του Συλλόγου Κυκλαδιτών και μέλος της ΚΕΘΑ, ο Γ. Μαρκάκης, μέλος της Γραμματείας του ΠΑΜΕ και επικεφαλής της «Ενωτικής Δημοτικής Κίνησης», ο Γ. Μαυρίκος, μέλος της Γραμματείας του ΠΑΜΕ, ο δημοτικός σύμβουλος Κ. Κανελλόπουλος, επικεφαλής της «Δημοκρατικής Ενότητας», οι δημοτικοί σύμβουλοι Τασία Τσατσούλη και Θύμιος Κιάμος και η Σούλα Λαμπούδη, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Δασκάλων Ηλιούπολης.