Ο Σπύρος Χαλβατζής, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και υποψήφιος βουλευτής της Β' Πειραιά, βρίσκεται από χτες Παρασκευή στη Γερμανία, όπου θα είναι ο κεντρικός ομιλητής μιας σειράς εκδηλώσεων που διοργανώνει η Κομματική Οργάνωση ΟΔ Γερμανίας του ΚΚΕ. Συγκεκριμένα: Σήμερα Σάββατο, στις 5μ.μ., στην Κολωνία, σε ανοιχτή πολιτική συγκέντρωση. Αύριο, Κυριακή, στις 10.30 το πρωί, θα πραγματοποιηθεί συνάντηση με το προεδρείο της Ομοσπονδίας Ελληνικών Κοινοτήτων στα γραφεία της στη Βόννη, ενώ στις 5μ.μ. στο Ντίσελντορφ ο Σπ. Χαλβατζής θα μιλήσει σε ανοιχτή πολιτική συγκέντρωση στην αίθουσα του ενοριακού κέντρου, Αγίου Αποστόλου Ανδρέα.
Ο Ορέστης Κολοζώφ, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και υποψήφιος βουλευτής στη Β' Αθήνας, θα επισκεφτεί την Τετάρτη 15/3, το Εθνικό Ιδρυμα Αποκατάστασης Αναπήρων στις 10 το πρωί.
Την ίδια μέρα ο Ορέστης Κολοζώφ θα μιλήσει σε συγκέντρωση στο Χαϊδάρι, στο Πολιτιστικό Κέντρο «Ανοιξη», στις 7 το βράδυ.