Συνεχίζεται η Πολιτική Εξόρμηση του ΚΚΕ με όλο και διευρυνόμενο πρόγραμμα περιοδειών, συσκέψεων και συγκεντρώσεων.
-- Ο Παναγιώτης Σοφός, μέλος της ΚΕ και του Γραφείου της ΚΟΑ του ΚΚΕ, θα περιοδεύσει στα ΕΛΤΑ Πατησίων (Ορφανίδου 62) και θα μιλήσει στους εργαζόμενους, σήμερα Τρίτη, στις 7.30 π.μ.
-- Σήμερα, Τρίτη, στις 7 π.μ., στον ΟΤΕ (δίπλα στην 1η Στρατιά), θα περιοδεύσει ο Τάσος Τσιαπλές, Γραμματέας της ΝΕ Λάρισας του ΚΚΕ.
-- Αύριο, Τετάρτη, στις 11 π.μ., στη βιοτεχνία «Γκρουπ-Φάσιον», θα περιοδεύσει ο Θωμάς Βασιλείου, μέλος του Γραφείου της ΝΕ.
-- Την Πέμπτη, στις 6.45 το πρωί, στη ΔΕΗ θα περιοδεύσει ο Αγγ. Σίμος, μέλος του Γραφείου της ΝΕ.
-- Στις 11 το πρωί της Πέμπτης, στο εργοστάσιο ΣΤΑΦ, θα περιοδεύσει η Λίτσα Ούντρια, μέλος του Γραφείου της ΝΕ, ενώ την ίδια ώρα στο εργοστάσιο ΜΠΕΤΙΝΑ θα περιοδεύσει ο Πάρις Λιόλιος, μέλος της ΝΕ.
Ολοκληρώνεται σήμερα, Τρίτη, η περιοδεία της βουλευτή του ΚΚΕ Λιάνας Κανέλλη στα Κύθηρα. Στις 10 π.μ. θα επισκεφτεί το Νοσοκομείο, το Γηροκομείο, το Δασαρχείο, το Δήμο και εμπορικές επιχειρήσεις. Στις 12 μ. θα επισκεφτεί το Συνεταιρισμό Λαδιού και τους αλιείς (Ποταμός).