Ω, ναι!
Η τροπολογία Δρυ, με την οποία επιβραβεύονται οι καταπατητές δασών, αυτό το ψηφοθηρικό έκτρωμα που μετατρέπει και την ελάχιστη τσίπα που τους είχε απομείνει (είχε;) σε παρανάλωμα του πυρός, αυτή η επαίσχυντη πράξη «παγώματος» - λέει - των προστίμων για όσους έχτισαν παράνομα μέσα στα δάση εκχερσώνοντας δασικές εκτάσεις,
τυγχάνει της υποστήριξης και της ΝΔ!
Ω, ναι! Η «πρασινο-Δεξιά» με τη «γαλαζιο-Δεξιά» σε αγαστή συνεργασία. Σε πλήρη σύμπνοια με την αθλιότητα. Χεράκι - χεράκι, βολτούλα στο «δάσος» με την εξαχρείωση και την ψηφοθηρία.
Ω, ναι! Η «πρασινο-Δεξιά» με τη «γαλαζιο-Δεξιά». Σαν αδελφάκια. Σιαμαία!