Αντιπροσωπεία του ΚΣ της ΚΝΕ αποτελούμενη από τους Κώστα Παπαδάκη και Κύριλλο Παπασταύρου, μέλη του Γραφείου του ΚΣ της Οργάνωσης, θα επισκεφθούν από τις 21 μέχρι τις 25 Απρίλη την Λισαβόνα της Πορτογαλίας για να συμμετάσχουν στο Συμβουλευτικό Συντονιστικό Συμβούλιο της ΠΟΔΝ και στην 3η Διεθνή Προπαρασκευαστική Συνάντηση για το 16ο Παγκόσμιο Φεστιβάλ Νεολαίας και Φοιτητών. Η αντιπροσωπεία της ΚΝΕ στις 25 Απρίλη θα συμμετάσχει σε εκδηλώσεις αφιερωμένες στην επέτειο των 31 χρόνων από την Επανάσταση των Γαρυφάλλων και των 60 χρόνων από την Αντιφασιστική Νίκη των λαών.