Ενισχυμένο από τις εκλογές βγήκε το ψηφοδέλτιο της «Εργατοϋπαλληλικής Ενότητας» που στήριξε το ΠΑΜΕ στις πρόσφατες αρχαιρεσίες του Σωματείου Εργαζομένων στο Δήμο Γλυφάδας. Συγκεκριμένα, το ψηφοδέλτιο των ταξικών δυνάμεων πήρε 94 ψήφους (από 66 που είχε στις προηγούμενες αρχαιρεσίες), τρεις έδρες (από δύο) στο Διοικητικό Συμβούλιο του Σωματείου και εξέλεξε δύο αντιπροσώπους (από έναν) για την ΠΟΕ ΟΤΑ. Η ΠΑΣΚΕ έχασε την αυτοδυναμία της, χάνοντας μία έδρα (τέσσερις από πέντε) και η ΔΑΚΕ διατήρησε τις δύο έδρες που είχε, χάνοντας όμως ψήφους. Τα αποτελέσματα αυτά αποκτούν ιδιαίτερη σημασία αν ληφθούν υπόψη οι μεθοδεύσεις - που στόχο είχαν να αποδυναμώσουν το ψηφοδέλτιο της «Εργατοϋπαλληλικής Ενότητας» - αλλά και το γεγονός ότι πρόεδρος αυτού του σωματείου είναι ο σημερινός πρόεδρος της ΠΟΕ ΟΤΑ.