Στις 7.30 το βράδυ θα γίνει η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της παράταξης «Θεσσαλονίκη - Τώρα»
Motion Team |
Αγάπιος Σαχίνης, υποψήφιος δήμαρχος Θεσσαλονίκης |
Κεντρικός ομιλητής της συγκέντρωσης θα είναι ο υποψήφιος δήμαρχος Θεσσαλονίκης με το συνδυασμό «Θεσσαλονίκη - Τώρα», Αγάπιος Σαχίνης, ενώ θα χαιρετίσει ο υποψήφιος νομάρχης Θεσσαλονίκης Γιάννης Ζιώγας.
Εκεί, μπροστά στο μνημείο του Γρηγόρη Λαμπράκη οι εργαζόμενοι της Θεσσαλονίκης θα δηλώσουν μαζικά πως είναι αποφασιμένοι να κάνουν την αγανάκτηση πράξη αντίστασης. Λαός και νεολαία δε συμβιβάζονται με τη βαρβαρότητα που πνίγει τη ζωή τους και δε δίνουν συγχωροχάρτι σε όσους ευθύνονται για την αντιλαϊκή - αντεργατική επίθεση που δέχονται στο εισόδημα, στο δικαίωμα στη δουλιά και τη σύνταξη, στη μόρφωση, στον αθλητισμό και τον πολιτισμό, στο δικαίωμα στην υγεία και την πρόνοια. Για όλα τα καθημερινά του βάσανα - αποτέλεσμα των πολιτικών ΝΔ και ΠΑΣΟΚ - οι εργαζόμενοι μπορούν να απαντήσουν, γνωρίζοντας πως η δύναμη είναι στα χέρια τους.
Motion Team |
Γιάννης Ζιώγας, υποψήφιος νομάρχης Θεσσαλονίκης |