Σε μια "μίνι επιχείρηση βουλκανιζατέρ" προχώρησε χτες η Τροχαία της Λάρισας - προφανώς με "άνωθεν εντολές" - στη διάρκεια του πανθεσσαλικού συλλαλητηρίου έξω από τα δικαστήρια, όπου θα δικαζόταν η Πανθεσσαλική Συντονιστική Επιτροπή Αγώνα.
Τροχονόμοι πήραν "σβάρνα" και αφαιρούσαν μαζικά και αδιάκριτα τις πινακίδες αγροτικών και άλλων αυτοκινήτων, που βρίσκονταν κοντά στο χώρο του συλλαλητηρίου.
Καλά, "είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι". Δεν κατάλαβαν ακόμα οι κυβερνώντες ότι με το ξεφούσκωμα των ελαστικών των τρακτέρ και την αφαίρεση των πινακίδων από αυτοκίνητα αγροτών, δεν πρόκειται να σταματήσουν τους αγώνες της αγροτιάς; Πολλοί "Τσουκάτοι" μαζεύτηκαν σ' αυτή την κυβέρνηση...