Μέχρι αργά το βράδυ, κατέφθαναν στοιχεία από διάφορες περιοχές της χώρας, που καταδείκνυαν τη μεγάλη συμμετοχή των εργαζομένων στην απεργία και κυρίως στον ιδιωτικό τομέα.
Στη Λαμία, η συμμετοχή κυμάνθηκε σε υψηλά ποσοστά. Στη ΛΑΡΚΟ 100%, στην SOULIS 80%, στη ΔΕΥΑΛ 83%, στο "Μανούλι" 80% κλπ. Στις τράπεζες, η συμμετοχή έφτασε στην Κρήτης 81%, στην Κεντρικής Ελλάδος 43%, στην Εθνική 40%...
Στη Βοιωτία, επίσης, τα ποσοστά της απεργίας ήταν μεγαλύτερα από προηγούμενες φορές. Στους οικοδόμους, το ποσοστό συμμετοχής έφτασε στο 100%, στη ΛΑΡΚΟ 100%, στη ΔΕΥΛΟ 100%, στην ΠΕΣΙΝΕ 100%, στους εργαζόμενους στους δήμους 100%, στην KNORR 95%, στη ΔΕΗ 95%, στο Οινοποιείο 55%, στην ΕΑΒ 15%...
Στην Αρκαδία, επίσης, ήταν καλή η συμμετοχή και έφτασε στο λατομείο στο 90%, στη μεταλλευτική ΡΟΚΑ 75%, στους εργάτες Δήμου Τρίπολης 90%, στη ΔΕΗ στο 80%, στην τράπεζα Ιονική 100%, στην Εμπορική 50%, στην Εθνική στο 45%...
Στη Ρόδο, το ποσοστό συμμετοχής κυμάνθηκε σε μέσο όρο στο 60%, στην Αργολίδα το ποσοστό επιτυχίας ξεπέρασε το 40%, στην Κεφαλλονιά έφτασε σε ορισμένους κλάδους και επιχειρήσεις στο 80%.