Αρτα: Η Γραμματεία της "Δημοτικής Αγωνιστικής Συνεργασίας Πέτα" διοργανώνει συγκέντρωση, αύριο Κυριακή 26 Ιουλίου, στις 12 το μεσημέρι, στην ταβέρνα "Διασταύρωση" (Αγ. Δημήτριος, Πέτα), με θέματα: "Ο απολογισμός και ο προγραμματισμός δράσης της Κίνησης. Η ανακήρυξη του υποψήφιου δημάρχου".
Αγρίνιο: Η Επιτροπή Νέων της "Δημοτικής Αγωνιστικής Συσπείρωσης Αγρινίου" διοργανώνει συγκέντρωση - συζήτηση, τη Δευτέρα 27 Ιουλίου, στις 7 το βράδυ, στο Εργατικό Κέντρο της πόλης. Το θέμα της συζήτησης είναι: "Τα προβλήματα της νεολαίας στο Αγρίνιο και οι θέσεις της Κίνησης".
Ηλιούπολη: Συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην περιοχή που ξεκίνησε η καταστροφική πυρκαγιά των τελευταίων ημερών διοργανώνει τη Δευτέρα η "Δημοκρατική Ενότητα Ηλιούπολης".Η συγκέντρωση θα γίνει στις 8 το βράδυ στη διασταύρωση των οδών Νέστορος και Αρχιμήδη στην περιοχή της Αγίας Μαρίνας.