Κι ας μην κάνει τον κόπο ο Ν. Κοτζιάς, να μας απαντήσει μέσω του "Εθνους", ότι όλα αυτά τα γράφουμε "λόγω εσωκομματικών προβλημάτων του ΚΚΕ" (!), όπως έγραψε πολύ πρόσφατα. Γιατί ξέρουμε και ξέρει ότι η αυτογελοιοποίηση πάει μαζί με τη συνεχή επίδοση διαπιστευτηρίων ενός "πρώην" προς τα "συστημικά κόμματα", όπως ο ίδιος τα αποκαλεί, καθώς και προς τα διάφορα κέντρα εξουσίας, που, από ό,τι μαθαίνουμε, πιστά και ανελλιπώς πλέον υπηρετεί...