Σήμερα, Τρίτη, στις 8.30 μ.μ. στη συνοικία «Χασιώτικα» Αγίας Μονής, θα μιλήσει ο Αχ. Κανταρτζής, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ. Επίσης, σήμερα και αύριο θα περιοδεύσει σε Δημοτικά Σχολεία της πόλης των Τρικάλων
Σήμερα, Τρίτη, περιοδεία της Ελένης Κοτούπα, μέλους της ΚΕ του ΚΚΕ, στο βρεφονηπιακό σταθμό της Εργατικής Εστίας
Αύριο, Τετάρτη, ομιλία στελέχους του ΚΚΕ στο Βαλτινό
Αύριο, Τετάρτη, ομιλία του Αχ. Κανταρτζή, στις 8.30 μ.μ., στην Πηγή, στο καφενείο Τέγου
Στην Καρδίτσα:
Σήμερα, Τρίτη, περιοδεία του Ν. Γκατζή, βουλευτή του ΚΚΕ, στις 6.30 μ.μ. στα αρδευτικά έργα Σμόκοβου. Στις 7.30 μ.μ. ο Ν. Γκατζής θα συναντηθεί με τους φορείς της περιοχής στο δημαρχείο του Δήμου Ταμασίου και στις 8.30 μ.μ. θα μιλήσει στο Λεοντάρι, στο κατάστημα Ευθυμίου
Αύριο, Τετάρτη, ομιλία του Β. Μπούτα, μέλους της ΚΕ του ΚΚΕ, στις 8.30 μ.μ., στο Σταυρό
Αύριο, Τετάρτη, ομιλία του Γ. Βαγγελάκου, στελέχους του ΚΚΕ, στους Μαυραχάδες.