«Ωρα ευθύνης και κοινής δράσης, καμιά εμπλοκή της Ελλάδας στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο (των ΗΠΑ, ΝΑΤΟ)». Με αυτόν τον τίτλο και περιεχόμενο και μπροστά στις τελευταίες εξελίξεις, πραγματοποιήθηκε χτες το βράδυ, με πρόσκληση της ΚΕ του ΚΚΕ στο ξενοδοχείο «Τιτάνια», συνάντηση-συζήτηση ανθρώπων των Γραμμάτων και των Τεχνών, διανοούμενων, καλλιτεχνών, πανεπιστημιακών, δημοσιογράφων και άλλων κοινωνικοπολιτικών παραγόντων. Η αίθουσα γέμισε ασφυκτικά από διανοούμενους που ανησυχούν για τις εξελίξεις, οι οποίοι άκουσαν με ιδιαίτερη προσοχή τους προβληματισμούς του ΚΚΕ, που ανέπτυξε η Αλ. Παπαρήγα. Παράλληλα, πλούσια ήταν η συμμετοχή στη συζήτηση σχετικά με τις τελευταίες εξελίξεις και το «διά...