Μπορεί η εκδήλωση της ΔΑΠ Νομικής, με προσκεκλημένους μερικά «αστέρια» του τηλε-σκουπιδιού «Μπιγκ Μπράδερ» να μην πραγματοποιήθηκε τελικά, κάτω από τις έντονες και δικαιολογημένες αντιδράσεις αρκετών φοιτητών, αλλά η φοιτητική παράταξη της ΝΔ έδωσε, αναμφίβολα, ένα σαφέστατο δείγμα των... οραμάτων και των... αξιών της. Αυτή είναι η ουσία και όλα τ' άλλα - αν γιαουρτώθηκε η Μαίρη ή όχι, κλπ. - αποτελούν απλές... σαπουνόφουσκες.