Δεκάδες συσκέψεις και περιοδείες πραγματοποιούν οι Κομματικές Οργανώσεις του ΚΚΕ για τις εξελίξεις στην περιοχή. Για σήμερα κι αύριο το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Σήμερα Τετάρτη:
-- Στις 6.30 μ.μ., σε σύσκεψη στο 2ο ΚΑΠΗ Ανω Λιοσίων (Δροσούπολη, Δελφών 23) θα μιλήσει ο Γιώργος Τάτσης, μέλος της ΕΠ της ΚΟ Αττικής.
-- Στις 6.30 μ.μ., οι ΚΟΒ Πατησίων και Ριζούπολης Αθήνας καλούν σε σύσκεψη στον πολυχώρο «ΕΚΣΤΑΝ» (Καυταντζόγλου 5). Θα μιλήσει ο Κώστας Ρήγας, μέλος της ΕΠ της ΚΟ Αττικής.
Αύριο Πέμπτη:
-- Στις 9 π.μ., περιοδεία στο ΙΚΑ και στις Υπηρεσίες του υπουργείου Γεωργίας στην Καλαμαριά με επικεφαλής τον Αριστείδη Θάνο, μέλος του ΓΠ Κ.Μακεδονίας του ΚΚΕ.
-- Στις 6.30 π.μ., περιοδεία στα εργοστάσια της ΒΙΠΕ Κιλκίς με τον Κώστα Τσαουσίδη, μέλος της ΤΕ Κιλκίς.
-- Στις 9 π.μ., περιοδεία στις υπηρεσίες του δήμου Κιλκίς με τον Τάσο Βασιλακάκη, μέλος της ΤΕ Κιλκίς.
-- Στις 11 π.μ., περιοδεία στις υπηρεσίες της Αντιπεριφέρειας Κιλκίς και στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς με τον Θοδωρή Αθανασιάδη, μέλος της ΤΕ Κιλκίς.