Πραγματοποιεί εκδήλωση τη Δευτέρα, 1η Απρίλη, στις 7.30 μ.μ., στο θέατρο «Γκλόρια»
Η «Συμπαράταξη για την Αθήνα», σημειώνεται σε σχετική ανακοίνωση, «καλεί όλους όσοι είναι αποφασισμένοι να διεκδικήσουν την πόλη τους, όλους αυτούς που αγωνίζονται για τα μεγάλα προβλήματα της Αθήνας και των εργαζόμενων κατοίκων», να δώσουν μαζικό «παρών» στην εκδήλωση. Η Συμπαράταξη «θα συνεχίσει να δίνει τη μάχη για μια διαφορετική αντίληψη για το ρόλο και το περιεχόμενο της Τοπικής Αυτοδιοίκησης και στις επερχόμενες δημοτικές εκλογές».
Αλλωστε, «η μέχρι σήμερα δράση μας για τα προβλήματα των εργαζομένων, των μικρομεσαίων της πόλης, της εργαζόμενης διανόησης, της νεολαίας, των γυναικών, της τρίτης ηλικίας, των οικονομικών μεταναστών, για τα δημοκρατικά και κοινωνικά δικαιώματα και τις συνδικαλιστικές ελευθερίες, οι παρεμβάσεις για τη δημόσια Παιδεία, τη δημόσια Υγεία, τον πολιτισμό και την ειρήνη, οι θέσεις και οι δράσεις μας για το περιβάλλον, για τους ελεύθερους χώρους, τις αρνητικές επιπτώσεις από τη διοργάνωση των Ολυμπιακών Αγώνων του 2004, είναι η εγγύηση για τη συνέχεια της πάλης μας στους δύσκολους αγώνες που μας περιμένουν».