Στη διαχείριση των εργαζομένων ζήτησε ο Μ. Γλέζος να περάσει ο ΟΤΕ!!! Την ίδια ώρα, που το ιδιωτικό κεφάλαιο τον διαφεντεύει! Την ίδια ώρα, που η πολιτική της κυβέρνησης και της ΕΕ «θερίζουν» κι ενώ ο Μ. Γλέζος δε λέει τίποτα γι' αυτά! Φαίνεται, ότι θεωρεί τον ΟΤΕ ένα είδος ΚΨΜ, που μπορούν να τον διαχειρίζονται 2-3 φαντάροι...
Αν πάλι, εννοεί την εκλογή κάποιας επιτροπής εργαζομένων του Οργανισμού, διαχείρισης και «κοινωνικού διαλόγου», η οποία θα αναλάβει -στο πλάι της διοίκησης- τον έλεγχο της πορείας ψευτο-διαφάνειας και εφαρμογής των ιδιωτικοοικονομικών κριτηρίων και των νόμων της αγοράς, τότε... ζητάμε συγνώμη. Τον παρεξηγήσαμε...