Κόντρα σε όλους αυτούς που επιβουλεύονται τις ψήφους του εργατόκοσμου και του λαού της Ελευσίνας για να εφαρμόσουν την επομένη των εκλογών την αντιλαϊκή πολιτική της κυβέρνησης, η «Προοδευτική Αγωνιστική Κίνηση Ελευσίνας» κάλεσε στη χτεσινή κεντρική προεκλογική συγκέντρωσή της να δοθεί - στις 13 του Οκτώβρη - αγωνιστική απάντηση, υπερψηφίζοντας τον υποψήφιο δήμαρχο Δήμο Κουμπούρη.
- Ιδιαίτερα μαζική και αγωνιστική ήταν η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της «Συμπαράταξης για τα Ανω Λιόσια» που έγινε χτες το βράδυ στην κεντρική πλατεία της πόλης.
- Δυναμική και αγωνιστική ήταν και η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση του «Δημοκρατικού Συναγερμού Ζεφυρίου» που έγινε χτες βράδυ με κεντρικό ομιλητή τον υποψήφιο δήμαρχο Τριαντάφυλλο Βαδεβούλη.
- Κάλεσμα προς όλους τους δημότες να ενισχύσουν την Κυριακή με την ψήφο τους τη «Συνεργασία Αλλαγής» Αγίων Αναργύρων, απηύθυνε ο υποψήφιος δήμαρχος Κώστας Μούρτης στη συγκέντρωση που πραγματοποίησε χτες η παράταξη στην υποβαθμισμένη περιοχή των Μυκονιάτικων.
- «Θέλουμε δημοτική αρχή με το λαό για το λαό», υπογράμμισε στο Ρέντη ο υποψήφιος δήμαρχος Παναγιώτης Γιαννακόπουλος μιλώντας στην κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της «Προοδευτικής Αγωνιστικής Συνεργασίας» που πραγματοποιήθηκε χτες στην πόλη.
- Ελπιδοφόρα μηνύματα για μια διαφορετική πορεία του δήμου, έστειλαν προχτές το βράδυ δεκάδες κάτοικοι του Αγίου Φανουρίου στο Ιλιον, στη συγκέντρωση που πραγματοποίησε η «Συνεργασία Αλλαγής», στην κεντρική πλατεία Αγίου Φανουρίου. Πρόκειται για το συνδυασμό που προήλθε από τη συνεργασία των παρατάξεων: «Δημοκρατική Ενότητα», «Δημοτική Ενότητα» και «Δημοτική Παρέμβαση».
- Κάλεσμα ενίσχυσης της «Δημοκρατικής Συνεργασίας Ν. Φιλαδέλφειας» απηύθυνε χτες το βράδυ από την πλατεία Ν. Φιλαδέλφειας προς όλους τους δημότες ο υποψήφιος δήμαρχος Μάκης Γεωργούτης. Σύντομο χαιρετισμό απηύθυναν επίσης, οι δημοτικοί σύμβουλοι Βεργής Βαλασάς, Νίκος Σερετάκης και Μαρία Ρόκου.
- Να συστρατευτούν με την «Δημοτική Ενότητα» Αμαρουσίου, με τη φωνή δηλαδή εκείνη που μάχεται κάθε αντιλαϊκή επιλογή, κάλεσε χτες από την πλατεία Εθνικής Αντίστασης, όλο το μαρουσιώτικο λαό ο υποψήφιος δήμαρχος Μπάμπης Ζιώγας.
- Στην πλατεία Ηρακλείου πραγματοποιήθηκε χτες το βράδυ η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της «Δημοκρατικής Ενότητας». Ο υποψήφιος δήμαρχος Περικλής Γκιουλέας, αναφέρθηκε στα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο δήμος, ενώ κατέθεσε και τις προτάσεις της παράταξης.
- Η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της «Δημοτικής Κίνησης Χαλκηδόνας» πραγματοποιήθηκε χτες στην πλατεία Ηρώου. Ο Σταύρος Πολίτης, υποψήφιος δήμαρχος, κάλεσε τους δημότες να καταψηφίσουν τις παρατάξεις που στηρίζονται από το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ, ζητώντας τη στήριξη της διαφορετικής φωνής μέσα στο δήμο.